TERENSKA NASTAVA U ZADAR-POSJET KINU CINESTAR

Autor: Miroslava MANDIĆ, 20. 11. 2014.

Tijekom školske godine 2014./2015. naši učenici će odlaziti na brojne terenske nastave. Terenska ili izvanučionična nastava izvodi se kako bi učenici zornije upoznali nastavne sadržaje, kako bi u praksi primijenili znanja koja su u školi usvojili na teorijskoj razini i naučili nešto o kulturi ponašanja u novim okruženjima.

Tijekom terenske nastave učenici upoznaju ljude i krajeve naše domovine i razvijaju svijest o međusobnoj povezanosti. Odlaze u muzeje, kazališta, kina, kulturne i javne ustanove, posjećuju prigodno odabrane lokacije, a sve to s ciljem da nauče nešto novo na pomalo drugačiji, lakši i zabavniji način i prošire vlastite vidike. Odlučili smo se na višepredmetnu terensku nastavu zbog  korelacije među nastavnim predmetima te mogućnost interdisciplinarnog povezivanja sadržaja različitih predmeta što će učenicima olakšati učenje.

Učenici OŠ NOVIGRAD nestrpljivo čekaju polazak i susret sa svojim prijateljima iz PŠ PALJUV. Naravno , vozi nas naš dobri i brižni vozač Pere koji je sastavni dio svih naših aktivnosti.

Dana 20.11.2014.g. učenici 1.-4. razreda OŠ NOVIGRAD i PŠ PALJUV u pratnji  učiteljica Miroslave Mandić, Orijane Buljat, Marice Vidović i Marije Blažević išlo je na terensku nastavu u Zadar .
Krenuli su u 8 sati iz Novigrada školskim  autobusom Povezavši nastavna gradiva nekoliko predmeta te sadržaje zdravstvenog i građanskog odgoja,

Sa učenicima su putem prema Zadru promatrali promjene u prirodi u jeseni, ponovili su se nastavni sadržaji o prometu (promet, prometnica, cesta, ulica ,kolnik,pločnik, prometni znakovi,pješački prijelaz, semafor,vrste prometa, međumjesna povezanost...).Putem su zapažali i čitali nazive mjesta kroz koja su prolazili (ponovili se i pravilo o pisanju velikog slova u imenima naselja-Hrvatski jezik). Četvrti razred je promatrao izgled naselja  (sela) zavičaja. Po dolasku u Zadar utvrdili su da je Zadar sjedište naše županije.

Prvo odredište  bio je AUTOBUSNI KOLODVOR ZADAR. Učenici su se upoznali  sa sadržajima autobusnog kolodvora (peron, blagajna, vozni red, garderoba...).

Posjetili smo i Željeznički kolodvor u nadi da ćemo zateći vlak, ali dočekala nas je tužna slika zapuštenog kolodvora. Vlakovi iz Zadra više ne voze. Ostale su samo tračnice koje su učenici pogledali i naša priča kako to izgleda na pravom željezničkom kolodvoru.

Šetnjom smo otišli do kina CINESTAR i pogledali animirani film SPAŠAVANJE DJEDA MRAZA. Gledanje filma je povezano s medijskom kulturom.

Prelijepa animirana bajka o malom vilenjaku Bernardu koji je odlučio spasiti Božić!

IZVORNO IME: Saving Santa

REDATELJ: Leon Joosen  |  ŽANR: animirani

ULOGE: Ivan GlowatzkyVanda WinterVid BalogMirela Brekalo Popović

TRAJANJE FILMA: 83 minuta  |  PLAKAT FILMA

Nakon pogledanog filma učenici su se zabavili u dječjem parku Robnog centra. Polazak kući je bio u 12,30 sati. Putovanje  je bilo popraćeno  radosnim i veselim dojmovima učenika .