Terenska nastava u Gorskom kotaru

Autor: Sandra Matulić, 15. 6. 2016.

Dana 20. 5. 2016. godine učenici šestog i sedmog razreda OŠ Starigrad i učenici od petog do osmog razreda iz OŠ Novigrad išli su na trodnevnu terensku nastavu u Gorskih kotar.

Prvo odredište bila je špilja Lokvarna. Spuštali smo se jedan kilometar da bi došli do sedamdeset metara ispod razine zemlje. Kad je završio posjest špilji zaputili smo se prema Lokvama i muzeju  žaba. Muzej je vrlo malen i ima puno plišanih žabica. Nakon  toga zaputili smo se prema glavnom cilju – dvorcu Stara Sušica. Najprije smo ručali, a potom se rasporedili po sobama i ostavili ostvari. Navečer je bio disco za sve koji su se željeli zabaviti. Poslije disca morali smo ići spavati.

Subota ujutro bila je rezervirana za sport. Nakon doručka odigrao se turnir u nogometu. Prvo mjesto osvojila je ekipa po imenu Kraljevi . Drugi su bili igrači iz ekipe Najbolji, dok je zdanja ekipa bila momčadi Lako pobjedivi. Nakon nogometa igrala se odbojka. Učenici iz Starigrada osvojili su prvi set dok su preostala dva pripala učenicima iz Novigrada. Poslijepodne išli smo  u šetnju šumom uz pratnju lovca dok smo navečer pripremali frizure za izbor najluđe.

U nedjelju ujutro otišli smo u šetnju na kojoj smo dobili nastavne listiće za vježbu. Poslije ručka uputili smo se prema Ogulinu i Ivaninoj kući bajke. Nakon slobodnog vremena vrijeme je bilo da se krene kućama.

Autor izvještaja : Antonio Ivčić