Obavijest o testiranju djece za upis u prvi razred OŠ Novigrad 2024./2025. godine

Autor: Administrator , 7. 3. 2024.

LABORATORIJ

"Za upis djece u I. razred osnovne škole  za školsku godinu  2024/2025. laboratorijske pretrage krvne slike (KS), kolesterol i kemijska analiza urina (test traka) i obavit će na odjelu za laboratorijsku dijagnostiku Opće bolnice Zadar.

VAŽNO : djeca kojima je pedijatar u Zadru (primarni lab. Zadar) dolaze na vađenje krvi u Zadar. Ukoliko je pedijatar ili izabrani liječnik u nekom drugom mjestu idu u mjesto gdje je primarni lab. (npr. Gospić – djeca idu u prim. lab. u Gospić ili liječnik je u Biogradu djeca idu u prim. lab. u Biogradu)

Vađenje uzorka krvi natašte  radnim danom od 07,00  do 08,00.

Potrebno je donijeti prvi jutarnji urin  u čistoj čašici za urin (uz prethodnu toaletu djeteta, pomokriti se kod kuće).

Vađenje krvi obavljati će se ORL AMBULANTI 2. kat POLIKLINIKA OB ZADAR

Dnevno u zadanom terminu laboratorij prima 30 djece.

Roditelji ne moraju doći po uputnice (biti će poslane elektronskim putem) već moraju doći u laboratoriji sa djecom u naručeni termin. Uputnicu izdaje liječnik školske medicine po dogovoru. NAPOMENA : laboratorijske pretrage se NE RADE vikendima, praznicima i blagdanima.

Napominjemo da roditelji koji nisu upisali svoje dijete kod izabranog lječnika ili pedijatra neće moći imati uslugu laboratorijskih pretraga koje su potrebne za upis u 1. razred.

Molimo roditelje ukoliko nisu da na vrijeme naprave upis kod izabranog lječnika (do termina vađenja krvi) kako bi uputnice mogle proći.

SISTEMATSKI

(zgrada POLIKLINIKE OB ZADAR, 2 kat,  dr. Tatjana Mustać Matulj) - Roditelji sa sobom moraju ponijeti na pregled:

• Pedijatrijski zdravstveni karton
  • Nalaz stomatologa - zubna putovnica
  • Nalaze ukoliko dijete boluje od neke  kronične bolesti
  • Iskaznica imunizacije
  • Zdravstvenu iskaznicu
  • Ispunjen upitnik

Ukoliko neko od roditelja mora odgoditi pregled zbog bolesti ili nečeg drugog neka se na vrijeme jave na broj 023/241-647 kako bi mogli na njihovo mjesto pregledavati drugu djecu.

Za sistematski pregled roditelji trebaju sa sobom ponijeti popunjeni "Upitnik za prvaše" koji se nalazi u privitku.

Priloženi dokumenti:
upitnik_za_prvase.pdf (398.15 KB)