Paljuv čita

Autor: Ivan Paštrović, 26. 4. 2012.

Gradska knjižnica Zadar održava već po četvrti put zaredom manifestaciju promicanja čitanja pod nazivom Zadar čita 2012. Ovo je druga godina održavanja te kulturne aktivnosti u cijeloj Zadarskoj županiji. Budući da su prošle godine u njoj sudjelovale i OŠ Novigrad i PŠ Paljuv, u suradnji s Knjižnicom i čitaonicom Novigrad, slična je manifestacija organizirana i ove godine.

Dana 19.travnja u Područnoj školi Paljuv održana je čitaonica za učenike nižih razreda. Sve je započelo čitanjem priče „O padobrancu“ iz zbirke „Nebeske barke“ Nade Iveljić, koju je čitala gđa Antonia Baraba, majka učenice 2.razreda.

Potom je Magdalena Baraba iz istog 2.razreda ostalim učenicima prepričavala  priču „Zlatne cipelice“ Ivana Boždara.

Uslijedilo je čitanje pjesama Tita Bilopavlovića, Luke Paljetka, Dragutina Tadijanovića, Nade Zidar-Bogadi i  Ratka Zvrke. Čitali su učenici Cvita Baraba, Antonio Klapan, Magdalena Buterin, Fabian Ding, Marko Buterin, Luka Buterin i Anđela Baraba. Posebno nas je obradovala vještina čitanja naših prvaša, te uvjerljivost interpretacije starijih učenika.

Ugodno druženje završilo je čitanjem zagonetki iz zbirke „Zagonetke za najmlađe“ Lidvine Lukete. Knjižničarka Jagoda Ivčić zainteresirala je i nasmijala učenike koji su tako motivirani samoinicijativno izložili nekoliko zagonetki što su ih ranije usvojili.

Priloženi dokumenti:
fotogalerija_Paljuv_cita.zip (6.53 MB)